Odkryj Kortowo

Nasi studenci mają możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych, takich jak: siatkówka, jeździectwo, żeglarstwo, kajakarstwo, sztuki walki, lekkoatletyka, tenis, sporty siłowe, piłka nożna, unihokej, golf, korfball, narciarstwo, snowboard.

Do dyspozycji studentów są boiska wielozadaniowe, korty tenisowe i pływalnia.

Dzielnica Olsztyna – Kortowo, w której mieści się campus uniwersytecki,
została nominowana w konkursie National Geographic Polska do tytułu „Cud Polski”.

Park w Kortowie to urokliwy teren rekreacyjny nad Jeziorem Kortowskim, położony w granicach starszej części kampusu Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego. Został założony na przełomie XIX i XX w., a dziś może pochwalić się licznymi okazałymi drzewami, spośród których część uznano za pomniki przyrody. Na jego terenie występuje ponad sto gatunków roślin, w tym wiele egzotycznych.

Park Kortowski w 2019 roku przeszedł gruntowną rewitalizację. Odnowiony park stal się miejscem przyjaznym zwierzętom.
Na drzewach zawisło ok. 60 budek lęgowych dla ptaków, są domki dla jeży i schronienia dla żab, specjalnie ukryte, aby zwierzęta czuły się bezpieczne.

W kampusie Kortowskim zlokalizowanych jest 10 domów studenckich. Studenci mają możliwość zamieszkania w akademikach o różnym standardzie.
We wszystkich akademikach dostępny jest darmowy internet. Studenci mogą korzystać z sal cichej nauki oraz sal wyposażonych w sprzęt sportowy, TV.

Zespół Pieśni i Tańca UWM „Kortowo”, w 2020 roku celebrował 50-lecie swojej działalności. Zespół jest laureatem wielu festiwali folklorystycznych w kraju i za granicą. Za swoją działalność artystyczną był też wielokrotnie honorowany i nagradzany.

Czeka na Ciebie bogata oferta działalności kulturalnej - zespoły muzyczne i taneczne, teatr studencki, chór muzyki poważnej, orkiestra dęta i wiele więcej!
Na naszym Uniwersytecie działają również media akademickie: radio UWM FM, telewizja uniwersytecka oraz redakcje pism.

Kortowiada to największy studencki festiwal w Polsce. Impreza trwa 5 dni, podczas których na uczestników czekają ekscytujące wydarzenia muzyczne, kulturalne i sportowe. W dużej mierze Kortowiada opiera się na muzyce, będąc przy tym jednym z największych i najlepszych festiwali studenckich w Polsce. Występuje na niej każdego roku blisko 60. artystów podczas kilkunastu zróżnicowanych muzycznie wydarzeń. Siłę marki i jej renomę potwierdzają zdobyte nagrody – Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur oraz dwukrotnie Pro Juvenes w kategorii Najlepsze Juwenalia w Polsce.

Studenci UWM mają możliwość korzystania ze wszystkich form pomocy materialnej oraz zamieszkania w domach studenckich o wysokim standardzie (pokoje typu studio z łazienką, Internet w każdym pokoju). Na obiady zaprasza „Kuźnia Smaków”- stołówka akademicka w centrum miasteczka akademickiego oraz wiele barów i restauracji. Dobrą zabawę zapewniają kluby studenckie oraz największe juwenalia - Kortowiada.

Kortowo to dzielnica Olsztyna malowniczo położna wśród lasów, nad pięknym jeziorem, 2 km od centrum miasta. W campusie usytuowane są domy studenckie, obiekty dydaktyczne, sklepy, banki, zakłady usługowe, poczta, kluby studenckie, obiekty sportowe oraz park i plaża.

Kampus zajmuje 230 ha i leży wśród zieleni, nad dwoma jeziorami. Większe Jezioro Kortowskie ma piękną piaszczystą plażę i oferuje znakomite warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Z wypożyczalni sprzętu wodnego, w której są kajaki, rowery wodne, a także żaglówki korzystają studenci i pracownicy uniwersytetu. Z niemal wszystkich kortowskich akademików jest nie dalej niż 200 m do Jeziora Kortowskiego.