Wydział Sztuki

dla których warto studiować
na Wydziale Sztuki

Na wydziale sztuki jesteśmy jedną, wielką rodziną. Zawsze się witamy, rozmawiamy ze sobą, uczestniczymy w zajęciach starszych roczników, ucząc się od siebie nawzajem. Zawsze się wspieramy i gdy zdarzy się, że zapomnisz coś niezbędnego na zajęcia, to zawsze możesz liczyć na pomoc. Stawiamy duży nacisk na współpracę z wykładowcami, na których zawsze możemy liczyć.

Paulina Kaczorowska – studentka WS

Nie sztuką jest umieć grać na instrumencie, malować czy rzeźbić. Sztuką jest przekazywać te umiejętności innym. Sztuką jest zarazić swoją pasją innych. Można więc powiedzieć, że nasi wykładowcy, to sztukmistrzowie. Zajęcia u nas odbywają się w małych grupach. Dzięki temu jesteśmy w stanie poświęcić naszym studentom dużo czasu, co owocuje dużymi osiągnięciami.

prof. dr hab. Benedykt Błoński – dziekan wydziału

Czas spędzony na Wydziale Sztuki nauczył nas, że każdy może tworzyć. Niezależnie od tego, ile mamy lat. Kiedy kończymy studia – nadal tworzymy. Opowiadamy swoją własną historię. Po skończonych studiach okazuje się, że nasze pasje mogą stać się również naszą pracą. Dajemy koncerty, robimy wystawy. Przyjdź na wydział sztuki i zacznij tworzyć własną historię!

Dariusz Wiśniewski – absolwent wydziału