Wydział Teologii

dla których warto studiować na Wydziale Teologii

Atmosfera jest u nas kluczowa. Sprzyja w nawiązywaniu przyjaźni oraz bliskich relacji. Na każdym kroku możemy odnaleźć wiele serdeczności, rodzinnego ciepła, a studenci dzielą się swoimi doświadczeniami, udzielają rad. Zawsze mogą liczyć na wsparcie i dobre słowo. Czas wolny od nauki spędzamy razem. Dyskutujemy, rozmawiamy i rozwijamy swoje zainteresowania.

Michał Kołakowski – student WT

Większość naszych studentów chce w przyszłości pracować, pomagając innym. Dlatego wyposażamy ich w odpowiednie umiejętności i kompetencje. Nowy punkt naszej oferty to coaching rodzinny. W procesie kształcenia nie boimy się żadnych pytań, a w odpowiedzi na te najtrudniejsze czasem podbijamy stawkę, bo przenoszą nas tam, gdzie wzrok nie sięga.

ks. dr hab. Marek Żmudziński, prof. UWM – dziekan wydziału

Jako absolwentka mogę stwierdzić, że Uczelnia doskonale przygotowuje swoich studentów do pracy. Zdobytą wiedzę podczas studiów wykorzystałam w praktyce, pracując w szkole i na swoim macierzystym wydziale. Dzięki Wydziałowi Teologii poznałam bardzo ciekawych ludzi, którzy do dziś są moimi przyjaciółmi. Wybór tego wydziału był strzałem w dziesiątkę i gorąco wszystkim polecam.

dr Ewelina Mączka – absolwentka wydziału, nauczyciel